Leden na letišti už zasáhl omikron, hledá se cesta stabilizace

Date:

Share post:

Ledenní vývoj na Letišti M. R. Štefánika v Bratislavě již byl zasažen koronavirovou variantou omikron. Snížení počtu letů a jejich pozastavení má vliv na výnosy, s nimiž letiště počítalo. Aktuálně se tak hledají jiná řešení ke stabilizaci situace. Pro TASR to uvedl generální ředitel a předseda představenstva bratislavského letiště Dušan Keketi.

Šéf letiště přiblížil, že dopravce Ryanair snížil počet letů mezi 10. a 31. lednem, Wizz Air většinu linek zatím neprodává až do konce března. „Toto pozastavení a redukce letů má samozřejmě velký dopad na výnosy, s nimiž jsme po dvou letech konečně počítali,“ konstatoval. Podotkl, že podle toho, jak se varianta bude chovat v následujícím období, se obnova linek buď urychlí, nebo se dosahy natáhnou na celý první kvartál. Ozřejmil, že v přípravě je několik projektů, například zlepšení vizibility letiště, ale i rozvoj cargo dopravy, které by měly pomoci stabilizovat situaci způsobenou pandemií.

Keketi poznamenal, že v novém kalendářním roce 2022 jako první přibyla od 2. ledna nová linka společnosti Ryanair do Lvova, ta však je po 10. lednu na tři týdny přerušena. Od 27. března přibude nová linka do Záhřebu, kterou spouští rovněž letecká společnost Ryanair. Následně od 29. března přidá lety do Sofie.

Od 29. dubna se očekává spuštění letů nového dopravce, letecké společnosti SkyUp do Charkova na Ukrajině. S přechodem na letní letový řád z 26. na 27. března nabízí Ryanair i další nové destinace, a to Dalaman v Turecku a Trapani na jihu Itálie.

V létě budou podle Keketiho pokračovat i lety s tímto dopravcem na Kanárské ostrovy, ostrov Lanzarote a do Kodaně, oproti zimě se nabídka rozšíří io klasická letní sezónní spojení na Mallorku, Sardinii, Kypr, Korfu a do Burgasu. „Další letní destinace budou známy kolem března, když se upřesní série charterových letů pro letní sezónu 2022,“ dodal generální ředitel letiště pro TASR.

- Reklama -PR články

Další články autora

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které...

Co je virtuální kancelář a k čemu slouží? Nabízíme ji na dobré adrese!

Se založením vlastního podnikání souvisí několik nezbytností, mezi které spadá taktéž souhlas k zápisu do obchodního rejstříku, bez kterého...

Souboj Opera Free VPN x ExpressVPN: V čem je která lepší?

Která VPN nabízí více, Opera Free VPN, nebo si předplatit Express VPN? Poměřili jsme obě služby tváří v...

Nový semestr se blíží, přečtěte si několik tipů, jak ho zvládnout!

Nový semestr je za rohem a s ním i krok do neznáma. Výška nemá moc společného se střední...