Souboj Opera Free VPN x ExpressVPN: V čem je která lepší?

Date:

Share post:

Která VPN nabízí více, Opera Free VPN, nebo si předplatit Express VPN? Poměřili jsme obě služby tváří v tvář, konečný výsledek je 7,6/10 : 8,4/10.

Rychlost stahování a nahrávání Opera VPN : ExpressVPN, kdo lépe sviští?

Hodnota rychlosti stahování a nahrávání dat patří mezi nejdůležitější parametry, platí to i o Opera Free VPN a Express VPN.

První jmenovaná v našem testu dosáhla rychlosti 114 Mb/s, stahování u druhé VPN běželo 203 Mb/s. Opera VPN byla o 89 Mb/s pomalejší oproti ExpressVPN.

Možnou rychlost nahrávání udává upload, který u Opera VPN test naměřil 99 Mb/s. ExpressVPN dosáhla rychlosti 109 Mb/s, je tedy o 10 Mb/s rychlejší.

Rychlost odezvy dosáhla u první VPN v průměru 41 ms. Druhé Express VPN se naměřilo 12 ms. Čím nižší hodnota rychlosti odezvy, tím lépe, takže Opera VPN se projevila o 29 ms horší.

Průběžný výsledek recenze Opera Free VPN vs. ExpressVPN zatím je 8 /10 : 7/10.

Umí Opera VPN Free streamování Netflixu?

Dostatečná rychlost downloadu je důležitá pro bezproblémové odblokování Netflixu, Opera VPN Free tuto možnost neumí. U většiny VPN se stačí připojit a zvolit zemi, ExpressVPN cizojazyčný Netflix odemknout umí.

Díky VPN lze sledovat i blokovaná YouTube videa, přičemž ExpressVPN takovou dovednost má. Porovnávaná VPN funkci odblokování YouTube videí zahrnuje.

Každá správná VPN toho umí mnohem víc, nesmí chybět ochrana před vyzrazením DNS, multi-hop připojení a blokování reklam. Například Opera VPN zahrnuje ochranu úniku DNS a ExpressVPN zase má funkci whitelistingu.

Skóre v sekci funkce tak je 8 /10 x 7/10.

Jak si vede Opera VPN v nabídce počtu serverů a zemí?

Příliš málo serverů může být předzvěstí nízké rychlosti, Opera Free VPN má ve správě 3 serverů, v aplikaci Express VPN jsme zjistili 3 000 serverů. První z VPN ve srovnání tak udává o 2997 méně .

Podobně důležitý je počet zemí, u Express VPN v době psaní článku byl 94. Druhá porovnávaná VPN nabízí 5, o 89 méně. V této disciplíně tak prohrává .

Za zmínku stojí také počet současně připojitelných zařízení, kterých Opera VPN připojí neomezeně. ExpressVPN povolí současně připojit 5 zařízení. Přehled všech parametrů najdete v článku VPN zdarma.

Které platformy umí Opera VPN Free a jaké umí ExpressVPN?

Podporované systémy patří mezi nejdůležitější parametry, Opera Free VPN zvládne přístroje na platformě Android a zvládá přístroje na systému iOS. Druhá VPN Express VPN operační systém iPhone iOS zabezpečí, systém Android zvládne ochránit.

Sídlo VPN je důležité s ohledem na vztah legislativy dané země a sdílením informací o uživatelích, Opera VPN Free má kořeny v Norsku. Sídlo firmy provozující druhou VPN je na Britských Panenských ostrovech.

Appka Opera Free VPN je k dispozici v českém překladu, Express VPN česky nastavit nelze.

V hodnocení platforem dosáhla Opera Free VPN známky 6/10, ExpressVPN získává hodnocení 10/10.

Srovnání ceny Opera VPN vs. Express VPN

ExpressVPN lze předplatit již od 164 Kč měsíčně, druhou VPN si lze předplatit zdarma. Výsledná známka za poměr nabízených funkcí a ceny je 10/10 pro první z porovnávaných VPN a 10 z 10 pro porovnávanou VPN službu.

- Reklama -PR články

Další články autora

Souboj Opera Free VPN x ExpressVPN: V čem je která lepší?

Která VPN nabízí více, Opera Free VPN, nebo si předplatit Express VPN? Poměřili jsme obě služby tváří v...

Nový semestr se blíží, přečtěte si několik tipů, jak ho zvládnout!

Nový semestr je za rohem a s ním i krok do neznáma. Výška nemá moc společného se střední...

Krása australských opálů bere světu dech

Po staletí měly pověst vůbec nejkrásnějších opálů ty, které pocházely ze Slovenska. Později se tyto kameny objevily v...

Evropské akciové trhy se v pátek po otevření oslabily přibližně o 1,5 %

Klíčový německý index Dax se v 9:24 SEČ nacházel se ztrátou 1,56% na 15.664,54 bodu. Hlavní francouzský index...