Nový semestr se blíží, přečtěte si několik tipů, jak ho zvládnout!

Date:

Share post:

Nový semestr je za rohem a s ním i krok do neznáma. Výška nemá moc společného se střední a vy se tak budete muset připravit na řadu novinek a to nejlépe hned ze startu. Několik tipů, které vám pomohou v rychlé aklimatizaci, jsme připravili do tohoto článku.


Váš úspěch při studiu, a zejména státnicích, ovlivní také vhodně zvolený outfit. Například oblek.


  1. Nikdy nepodceňujte včasný průzkum. Pokud nechcete být zaskočení, včasná příprava je základem. Zjistěte všechny podstatné informace nejen na stránkách školy, ale také na sociálních sítích.
  1. Pomocnou ruku můžete hledat u starších studentů, kteří již dobře ví, jak všechno chodí. Kamarád ze staršího ročníku zkrátka vždy bude nejlepší pomůckou ve studiu.
  1. Oproti střední škole bude velký důraz na samostatnost. Je proto dobré již začínat s jasným plánem studia a snažit se jej dodržovat. Vysokoškolští studenti mají často sklony propadnout prokrastinaci.
  1. Pokud nestíháte seminárky, můžete využít možností vypracování seminárních prací na zakázku. To stejné je možné i při vypracování bakalářské práce. Samozřejmě anonymně a od profesionálů v daném oboru.
  1. Seznamte se s informačním systémem IS. Právě v tomto systému budete hledat rozvrhy, pokyny a studijní materiály. Přes IS si budete zapisovat předměty, přihlašovat se na zkoušky a dostávat známky.
  1. Každá fakulta má svou knihovnu, kde si můžete půjčovat a číst knihy, pracovat ve studovně nebo na školních počítačích. Půjčování knih má samozřejmě svá pravidla. Některé knihy si můžete půjčit domů, jiné pouze do studovny a podobně.
  1. Studijní oddělení je místo, které prvákům může v mnohém pomoci. S ním můžete řešit vše od zápisu do studia, registrace, uznávání a opakování předmětů, až po přerušení a ukončení studia.
- Reklama -PR články

Další články autora

Souboj Opera Free VPN x ExpressVPN: V čem je která lepší?

Která VPN nabízí více, Opera Free VPN, nebo si předplatit Express VPN? Poměřili jsme obě služby tváří v...

Nový semestr se blíží, přečtěte si několik tipů, jak ho zvládnout!

Nový semestr je za rohem a s ním i krok do neznáma. Výška nemá moc společného se střední...

Krása australských opálů bere světu dech

Po staletí měly pověst vůbec nejkrásnějších opálů ty, které pocházely ze Slovenska. Později se tyto kameny objevily v...

Evropské akciové trhy se v pátek po otevření oslabily přibližně o 1,5 %

Klíčový německý index Dax se v 9:24 SEČ nacházel se ztrátou 1,56% na 15.664,54 bodu. Hlavní francouzský index...